O nas
Kamil -  Miłośnik Beskidu Niskiego. Lubi odkrywać na nowo zapomniane miejsca. Z dużym zaangażowaniem szuka wszelkich śladów bytności człowieka na Łemkowszczyźnie. Wyznaje zasadę ,,spiesz się powoli" - dzięki niej, oraz bystremu oku często dostrzega to, co inni pomijają. Na szlaku życzliwy i chętny do pomocy. Lubi dźwigać plecak, wkłada do niego namiętnie to co potrzebne, oraz rzeczy ,,mniej potrzebne". Oprócz plecaka nosi naszą córeczkę. Nie lubi tłoku na szlakach, powtarza, że z pewnością nie odnalazłby się na szlaku np. na Morskie Oko. Pracuje po 11 godzin dziennie przez co brak mu czasu na inne zainteresowania.
  
 Kasia - Niemal całe swoje dotychczasowe życie mieszkała w Beskidzie Niskim. Szczególnie interesuje się życiem codziennym na dawnej Łemkowszczyźnie. Ważne miejsce w jej życiu odgrywa wyobraźnia, która pomaga wczuć się w klimat odwiedzanych miejsc. Zajmuje się rękodziełem, a konkretnie szydełkowaniem. Praca nad różnymi projektami pozwala się odprężyć, w pewnym sensie stała się sposobem na życie. Pasjonuje się fotografią. Próbuje zatrzymać w kadrze przyrodę nieożywioną, pejzaże, oraz szeroko pojęte przemijanie. Większość czasu poświęca jednak opiece nad dzieckiem, oraz zajmowaniu się domem.


Milena - wesoła, żywiołowa  6 - latka. Podczas wędrowania najbardziej lubi marudzić i siedzieć na barkach taty. Oprócz tego lubi koty, chodzenie do przedszkola, robienie fikołków, wszelkie zjeżdżalnie.
Zawsze musi mieć przy sobie jakieś zabawki.
Bywa, że chętnie maszeruje z rodzicami :)


O blogu...

Magura - słowo to ma genezę słowiańską i pierwotnie brzmiało mogiła. Oznacza samotne wzgórze, a dopiero później - kurhan, grób. Rozpowszechnione przez Słowian w ich wędrówce na południe, słowo to przybrało u Greków formę magula, a u Wołochów - magura i w takiej postaci powróciło na północ. W związku z tym nazwę magura nadawano rozległym, wyraźnie wyodrębnionym masywom górskim, takim jak m. in. Magura Wątkowska i Magura Małastowska w Beskidzie Niskim, czy Magura Stuposiańska, czy Łomniańska w Bieszczadach.

Nasze wyprawy są silnie związane z górskimi pasmami, z mogiłami karpackich autochtonów... Chcemy pokazać Wam jak piękny i magiczny jest nasz region Polski południowo - wschodniej.
Ile niesamowitych i klimatycznych miejsc umyka naszej uwadze w ciągłym pędzie, w kieracie codzienności.

Górskie wędrówki mogą zmienić się w fascynującą lekcję życia, historii, kultury. Wystarczy tylko wyjść z domu!Autorka zdjęć: Katarzyna Skóra

Autorzy testów: Kamil Skóra, Katarzyna Skóra

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony" 

7 komentarzy:

 1. Hej! Świetny pomysł na blog! Będziemy Was często odwiedzali! Nie mieliśmy jeszcze okazji odwiedzić Beskidu Niskiego ale na pewno to nadrobimy!
  Pozdrawiamy W podróży po!:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. aż żałuję że dopiero teraz trafiłem na Was jak już wróciłem z Beskidu Niskiego :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha! Jesteśmy na początku naszej przygody z Magurskim Parkiem. Kupiliśmy działkę w gminie Krępna. Na razie rozbijamy namiot i zwiedzamy okolicę ale docelowo ma powstać baza noclegowa. Jesteśmy zakochani w okolicy! Na pewno naniosę Wasze miejsca na naszą mapę wypraw. Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł z bazą noclegową, lecz oprócz wiosny i lata nie ma tutaj tłumów turystów... Cieszymy się że spodobał Wam się Beskid Niski :) My mieszkamy całkiem niedaleko Krempnej i kilka razy w roku tam jesteśmy :) Pozdrawiamy :)

   Usuń
 4. Witam chętnie wybiorę się z państwem na nie jedna wycieczkę bardzo podoba mi się wasza strona pasja , a pasje mamy podobna bo kocham zwiedzać Bieszczady kulturę sam mam korzenie łemkowskie i jestem wyznania prawosławnego wiec sama ciekawość to dla mnie frajda emocjonalna przygoda pozdrawiam serdecznie proszę o kontakt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz mail to kasskora@tlen.pl proszę się odezwać jak najbardziej :)
   Nasze chęci do wędrówek nieco ogranicza praca i córeczka, ale zawsze chętnie poznajemy ludzi, którzy podzielają naszą pasję :)
   Bieszczady poznajemy powoli, bywamy tam przeważnie raz w roku, nie możemy wyjeżdżać tak często jak w Beskid Niski, a szkoda.
   Pozdrawiamy Kasia i Kamil.

   Usuń
 5. Mój ojciec która rodziny wielodzietnej mieszkał w Pstrążne, Bodaki, 1945

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis - zostaw po sobie ślad :)
Dziękujemy za odwiedziny!